AquaelZoo na Allegro. Dobrze, tanio, dużo. Przychylnie dla klienta.

AquaelZoo na Allegro. Dobrze, tanio, dużo. Przychylnie dla klienta. Tak mógłbym opisać w skrócie moje wrażenia. Ah, dodam, że reklamowałem akwarium. Skutecznie. Niestety trochę za długo jak dla mnie. No ale liczy się efekt końcowy i okoliczności.

Już teraz mógłbym napisać, że oceniam AquaelZoo na Allegro na 5/5. Niemniej opiszę dlaczego.

Cena produktów

Nie odstępują od dolnych, które możemy wyszukać. Wiadomo, kilka złotych tu czy tam może być różnicy ale generalnie jest tanio. Szczególnie tanio jeżeli chodzi o ich produkty, wielkogabarytowe. Tu możemy znaleźć “darmową przesyłkę”.

I to nie chodzi o limity na Allegro, że jak się osiągnie jakiś próg to z Allegro Smart przęślą nam kilka pudełek zapałek za darmo. Mówimy o gabarytach.

Zdecydowana większość gabarytów typu akwarium ma dodatkową, zwiększającą koszt całkowity, opłatę czyli koszt wysyłki.

Jak ja szukałem akwarium to oprócz fantastycznej niskiej ceny widziałem np. + 200 złotych koszt dostawy. A to zmienia diametralnie postać rzeczy.

Jedynie (w czasie gdy szukałem oferty) w sklepie AquaelZoo widziałem koszt dostawy jako zero złotych. Tak więc z tego punktu widzenia – rewelacja.

Kolejną sprawą jest to, że AquaelZoo ma bardzo atrakcyjne ceny na swoje “zestawy akwariowe”.

Szybkość dostawy

Bez zastrzeżeń. Bardzo szybko i sprawnie.

Asortyment produktów

Znaczny. łatwo można skompletować sobie dużą dostawę w jednym miejscu.

Zabezpieczenie przesyłki

Tu mam mieszaną opinię. Z jednej strony widać, że prawidłowo zabezpieczają swoje przesyłki a z drugiej, że za bardzo zdają się na łaskę kurierów. O co chodzi?

  • kupiłem zestaw akwariowy. Przyszło pudełko. W ogóle nie zabezpieczone z zewnątrz. W środku zero zabezpieczeń. Akwarium rozbite.
  • kupiłem same akwarium. Przyszła paleta na której było ściśle zapięte akwarium. Co prawda w pierwszym momencie widać tylko folię plus kartoniki na spód i górę ale jak się człowiek zastanowi to dzięki temu, że widać od raz z czym ma się do czynienia to kurierzy siłą rzeczy muszą delikatnie obchodzić się z tą przesyłką. Klient przy odbiorze jest w stanie zauważyć średnie i większe uszkodzenia bez ściągania folii. Jedynie mikro ryski są widoczne po ściągnięciu folii.

Reklamacja

Cóż mogę napisać. Widać, że AquaelZoo przychylnie odnosi się do klienta i nie doszukuje się złych intencji (w sensie, że klient oszukuje). Ja po otrzymaniu uszkodzonego zestawu akwariowego w pudełku napisałem uczciwie prawdę. Bez owijania w bawełnę.

Co więcej, nie miałem silnych kart w ręku (bo nie otwierałem przy kurierze zestawu i nie robiłem protokołu odbioru) ale najwidoczniej zdjęcia, które na prośbę AquaelZoo zrobiłem plus moje uzasadnienie do reklamacji było wystarczające by ją uznać.

AquaelZoo przysłał na swój koszt kuriera po odbiór uszkodzonego akwarium (resztę zostawiłem sobie bo kupiłem od nich same akwarium, które było identyczne jak te z zestawu).

Do tego momentu mogę tylko chwalić postawę firmy i ocenić te etapy na 5/5. Ale przychodzi mały zgrzyt to znaczy finalizowanie reklamacji.

Po odbiorze akwarium musiałem czekać prawie 2 tygodnie na zakończenie formalności w firmie co mogło zakończyć zwrot środków na konto w Allegro. Powiem, że trochę się niecierpliwiłem ale ostatecznie uważam, że to nie powinno mieć jednak wpływu na ocenę końcową.

Dodatkową informacją (może pomocną dla innych w podobnej sytuacji) niech będzie to, że fajnie została rozwiązana ta reklamacja. Ponieważ kupiłem od nich drugi raz ale tylko same akwarium to zwrócili mi w ramach reklamacji koszt zakupu akwarium. Pewnie w innym przypadku dosłali by po prostu same akwarium. Dzięki temu mogłem szybciej zacząć uruchamiać zbiornik.

Kolejną informacją dla klientów AquaelZoo kupujących u nich na Allegro (być może jest tak też i w innych sklepach), że zwrócili koszt na konto Allegro, z którego można sobie wypłacić na swoje konto bankowe (ma się nadwyżkę na Allegro i wypłaca się tą nadwyżkę). AquaelZoo nie chciał skorzystać z numeru konta jakie przesłałem im w mailu.

Dochodzę do wniosku, że słusznie. Z ich punktu widzenia nie ma wątpliwości co do zwrotu środków jeżeli robią to na Allegro a dla mnie, to było raptem 2 kliknięcia by na te konto sobie wypłacić.

Podsumowanie

Generalnie, z czystym sumieniem mogę polecić sklep AquaelZoo na Allegro. Na maile odpowiadali, sami do mnie dzwonili. Zdarzały się okresy “dłużyzny informacyjnej”. Na Allegro są komentarze, że AquaelZoo w ogóle nie odpowiada klientom. Cóż, albo było tak kiedyś (i się poprawili) albo komentarze są przesadzone (według mnie).

Link do sklepu AquaelZoo na Allegro: AquaelZoo

Link do strony www sklepu: AquaelZoo

Powiązane artykuły

Komentarze

AquaelZoo na Allegro. Dobrze, tanio, dużo. Przychylnie dla klienta. Tak mógłbym opisać w skrócie moje wrażenia. Ah, dodam, że reklamowałem akwarium. Skutecznie. Niestety trochę za długo jak dla mnie. No ale liczy się efekt końcowy i okoliczności. Już teraz mógłbym napisać, że oceniam AquaelZoo na...AquaelZoo na Allegro. Dobrze, tanio, dużo. Przychylnie dla klienta.