PanAqua na Allegro. Trochę jest prawdy w tych opiniach klientów

PanAqua na Allegro. Trochę jest prawdy w tych opiniach klientów czyli… Długie terminy dostaw.

Są i inne opinie ale to już czyste domysły (“sprzedają towar, którego nie mają”). Ja osobiście, jako klient, jestem zawiedziony ale trochę z innego powodu.

Nie boli mnie to, że musiałem czekać bardzo długo i dopiero ruszyła sprawa jak, zachowując kulturę, napisałem maila do sklepu. Boli mnie coś innego. I z tego powodu ocena moja jest 3/5.

Wyobraźcie sobie, że dostajecie zamówienie na np. przyssawki do rurek oraz lek dla ryb. Przyssawek nie macie. Będzie zwłoka. Co normalny sklep (ah te moje wyobrażenia) powinien zrobić? Analiza zamówienia wskazuje, że jeżeli klient zamawia lek to coś może być na rzeczy, może mu ryby chorują. Może lek potrzebny jest na już. Przyssawki to pal licho. Odzywasz się do klienta i rozpytujesz. Jeżeli potwierdza, że lek mu jest potrzebny na już to wysyłasz sam lek. Przyssawki wyślesz później jak już będziesz miał na składzie. Trudno. Koszty przesyłki bierzesz na siebie ale zyskujesz u klienta wykazując troskę.

A co robi inny sklep? Ot, czekasz 3 tygodnie na skompletowanie zamówienia i wysyłasz. Bez zwracania uwagi na zamówienie. A jak klient się będzie dopominał to rzucisz gładkie “na magazynie zagubiła się karta zamówienia”. Większość łyknie. Ponad 90% się utrzyma.

PanAqua na Allegro – Cena produktów

Znów sklep z tych tańszych. To oczywiście na plus.

Asortyment produktów

Znaczny. Łatwo można skompletować sobie dużą dostawę w jednym miejscu.

Szybkość dostawy

Czułem jak mi broda urosła. Długa.

Zabezpieczenie przesyłki

Pozornie ok. Zbiorcze kartonowe pudło nieźle obklejone. W środku nawet nadmuchana folia (jedna “beleczka”). Ale i tak nie uchroniło to zwykłego uchwytu na grzałkę przed zniszczeniem. Rzeczy po prostu wrzucone do pudła. To że była folia nie zapobiegło przed przesuwaniem gabarytu.

Cóż. Jeżeli podejście jest tak niechlujne wobec tanich rzeczy za kilka złotych to strach kupować cenniejszy sprzęt.

No nie strach. Mój hiper, mega, super, wy#$isty filtr kubełkowy przyszedł cały i zdrowy. Śmiga jak ta lala.

Wracając do zapakowania przesyłki to trzeba też zaznaczyć, że przesyłka przez firmy kurierskie potrafi być traktowana niezbyt delikatnie (moje rozbite akwarium z zestawu jest tego dobrym przykładem).

PanAqua na Allegro – Podsumowanie

Moje zakupy w tym sklepie się zakończyły. Nie mam zamiaru tam wracać. Jest stanowczo za długo. Panuje tam bałagan (co jest złym symptomem) co sam sklep sugerował w odpowiedzi na moje zapytanie o przedłużony czas dostawy. Nie zwracają uwagę na zamówienie – ani na treść i co z niej wynika ani na składnie zbiorczej przesyłki (moja się zagubiła podczas kompletowania). Generalnie – lipa. Na obronę sklepu (czy ja to piszę naprawdę?) przemawia fakt, że niektóre produkty chińskie są po prostu podłej jakości (jak ta nieszczęsna obejma do grzałek). Nawet mój wypasiony filtr kubełkowy (górna półka cenowa jeżeli chodzi o produkty chińskie) też ma swoje niedociągnięcia. To oczywiście całkowicie nie rozgrzesza sklepu (chciałbym by ktoś na pałę nie sprzedawał badziewia tylko wstępnie ocenił sam produkt bo po co podpisywać się pod łajnem?).

Wspomniane podejście kurierów do przesyłek też robi swoją “robotę”. No ale jednak inne firmy na allegro potrafią jakoś bardziej przyłożyć się do prowadzenia swojej działalności. Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, jak już napisałem mogę wystawić jedynie ocenę 3/5.

Nie odradzam nikomu robienia zakupów w tym sklepie. Ja osobiście mam restrykcyjną politykę i zakończyłem współpracę na linii klient-sklep. Po prostu konkurencja jest silna i robiłem zakupy w sklepach gdzie ocena 5/5 to czysta formalność.

Link do sklepu PanAqua (arson222) na Allegro: PanAqua

ps: nie opisuję sytuacji z sufitu. Jestem klientem na Allegro. Mam zamówienie z tego sklepu i mam moje zapytanie i odpowiedź. Jest czas zakupu. Jest czas wysyłki i dostawy. Mam zdjęcia tego uchwytu. No i są komentarze innych klientów.

ps2: nie będę reklamował tego uchwytu bo więcej stracę na odesłaniu do sklepu niż on jest wart no i szkoda mi czasu.

Powiązane artykuły

Komentarze

PanAqua na Allegro. Trochę jest prawdy w tych opiniach klientów czyli... Długie terminy dostaw. Są i inne opinie ale to już czyste domysły ("sprzedają towar, którego nie mają"). Ja osobiście, jako klient, jestem zawiedziony ale trochę z innego powodu. Nie boli mnie to, że musiałem czekać...PanAqua na Allegro. Trochę jest prawdy w tych opiniach klientów