Sklep Akwarystyczny Aquarius. Warszawa Praga Południe

Sklep Akwarystyczny Aquarius. Warszawa Praga Południe. Mimo uchybień przypadł mi do gustu. Może zacząłem niezbyt przyjemnie ale ocena tego sklepu to 8/10.

W tej recenzji chyba najbardziej da się odczuć moje podejście do akwarystyki i do sklepów akwarystycznych. I w tej recenzji najbardziej będzie widoczny mój tok myślenia.

Sklep Akwarystyczny Aquarius – co można kupić?

Nie jest to duży sklep. Znajdziecie go z tyłu sklepu zoologicznego. Nie ma wiele zbiorników ale da się zauważyć, że procentowo duża część zbiorników poświęcona jest roślinom. Kupicie tu karmę i leki. Co do osprzętu to jest tego mało (bo mała powierzchnia sklepu). Osobiście wolałbym by wyrzucili pojedynczą pompkę czy zestaw akwariowy i na uzyskanej powierzchni dostawili 6-10 zbiorników by mieć stały, większy wybór ryb. Dla klienta mogliby przygotować folder z ofertą sprzętową albo sprzedawać tą część asortymentu online.

Ryb ze względu na małą ilość zbiorników nie ma dużo. Są to głównie bazowe gatunki i niestety sklep ten nie jest w stanie zaspokoić trochę większego apetytu. W mojej ocenie są to jedne z czystszych zbiorników jakie widziałem do tej pory. Dobra filtracja, podmianki (byłem świadkiem nie raz), temperatura otoczenia lepsza niż piwniczna (bywałem w takich sklepach).

Oświetlenie i prezentacja zbiorników bardzo dobra (a byłem nie jeden raz w sklepach akwarystycznych gdzie kombinują z oświetleniem by było mało widać – w sensie nie widać chorych ryb). Niemniej wąska alejka jest problematyczna przy 3 klientach.

Ślimaki – dość duży wybór różnych gatunków. To jest na plus. Minus woda miękka i skorupy czasami są w gorszym stanie (ale jak mamy wodę twardszą w akwarium to się to odbuduje). Kolejny plus to kolorystyka ślimaków. Są sklepy gdzie dany gatunek jest oferowany w podłej, szarej, ciemnej kolorystyce. W tym sklepie natomiast skorupy mają ładne kolory (to informacja dla estetów).

Sklep Akwarystyczny Aquarius

No i wisienka na torcie. Wspaniałe rośliny. Cudowne. Świetnie przygotowane do sprzedaży. Użyta w koszyczkach biała wata akwarystyczna z łatwością odchodząca w całości i nie powoduje to jakichkolwiek uszkodzeń roślin. W jednym koszyczku gdzie była kępka roślin o systemie korzeniowym pojedynczym i  długim to każda roślinka czyli każdy korzonek był opleciony indywidualnie. Wszystko jednym, długim paskiem waty akwarystycznej. No po prostu sztos. Rośliny przyjmują się w 100%. Wzrosty natychmiastowe a jeżeli wynikają problemy to są one wyłącznie naszą winą (albo niedobory lub nadmiary składników w wodzie albo niedostosowane oświetlenie do potrzeb rośliny). Rośliny tam to 10/5. Polecam każdemu.

Pominę fakt, że zbiorniki na rośliny są czyściutkie i nie ma tam zatoczków.

Jeżeli chodzi o ceny: ryby i ślimaki to górne widełki spotykanych cen. Rośliny w normie (ale biorąc od uwagę ich jakość to powiem przewrotnie, że tanio).

W sklepie tym można zakupić naprawdę fajne korzenie. Może tanio nie jest ale to są ładne sztuki drewna.

Obsługa życzliwa i w sumie to jedyny sklep, gdzie pracujące tam chłopaki chciały znaleźć czas by porozmawiać z klientem. Wiedzę mają, pasję mają. To jest sklep gdzie lubię przebywać. Najczęściej (biorąc pod uwagę inne sklepy) zwracali uwagę klientowi na czas transportu ryb czy ułożenie zakupionych ślimaków w akwarium (ale główny sprzedawca z Tapajos też pod tym względem trzyma wysoki poziom). Kolejny pozytyw to to, że mimo iż rośliny są tam w cenie to byłem świadkiem, jak po prostu odradzali klientowi bo dana roślina byłaby za duża jak na jego akwarium. Tam nie czuje się wciskania klientowi jak podleci.

Nie mam zarzutu, że inne sklepy po prostu sprzedając co tylko sobie klient wymyśli ale w tym sklepie doceniam pewne hamulce.

Sklep Akwarystyczny Aquarius – ocena

Gdyby ten sklep był 50% większy to przy takiej obsłudze i jakości asortymentu żywego byłby to bardzo dobry sklep. Ale i tak oceniam go wysoko (8/10).

Sklep Akwarystyczny Aquarius w Warszawie (Praga Południe) – lokalizacja

Powiązane artykuły

Komentarze

Sklep Akwarystyczny Aquarius. Warszawa Praga Południe. Mimo uchybień przypadł mi do gustu. Może zacząłem niezbyt przyjemnie ale ocena tego sklepu to 8/10. W tej recenzji chyba najbardziej da się odczuć moje podejście do akwarystyki i do sklepów akwarystycznych. I w tej recenzji najbardziej będzie widoczny...Sklep Akwarystyczny Aquarius. Warszawa Praga Południe