Sklep Akwarystyczny Tapajos. Warszawa Praga północ.

Sklep Akwarystyczny Tapajos. Warszawa Praga północ. Sklep akwarystyczny w starym stylu ale prowadzony w najlepszy możliwy sposób. Ciężko to mi moje wrażenia wytłumaczyć ale chodzi o to, że jesteśmy jak najdalej od czyściutkich, galeriowych sklepów akwarystycznych a jednak mamy potężny wybór ryb, dużo zbiorników, obsługa życzliwa.

Zanim zacznę trochę pogłębiać wstęp napiszę, że po ryby można jechać tam w ciemno oprócz Skalarów. Za to rośliny, które wyglądają na pierwszy rzut oka ładnie, są problematyczne dla kupującego bo technika, w której są osadzone w koszyczkach, powoduje duże problemy z przyjęciem się w nowym akwarium. Roślin ja tam kupować nie będę.

Co można kupić w sklepie akwarystycznym Tapajos?

Naprawdę dużo. Dużo ryb, ślimaków, krewetek. Wybór znaczny. Oczywiście nie jest to sklep, który pokryje 100% Twojej listy zwierząt ale niewiele będzie brakowało.

Ryby przeróżne, w przeróżnych akwariach. Zaleta to możliwość kupowania z tych większych okazów sztuki młode czy średnie czy wręcz dojrzałe (jest to dość dobra opcja jeżeli chcielibyśmy sztucznie i szybko wywołać podział terytorium w akwarium czyli by się ustabilizowało szybko w obrębie gatunku kto “rządzi”). Tu też chodzi o zalecenia co do dojrzałości ryb przy zakupie ale o tym będę pisał w innym wpisie. Najważniejsze, że w tym sklepie oprócz wyboru ilościowego (gatunek) jest też wybór jakościowy (stopień rozwoju).

Niestety Skalary w tym sklepie są problematyczne. Sądzę, że to z powodu ogromnego przerybienia i ryzyka w wyławianiu sztuk (bo te łowione w takiej masie czy te pływające obok mogą doznać uszkodzeń). Ani ten ani inne odwiedzane przeze mnie sklepy akwarystyczne nie są dobry źródłem zakupów tych ryb. Za to inne gatunki – jak najbardziej.

Zaznaczę, bo zwróciłem na to uwagę, że jest duży wybór Zbrojników i nie jesteśmy skazani tylko na wersję bazową lub aktualnie modną. Polecam!

Minus to bojowniki w słoikach.

Generalnie – po ryby to ja mam co miesiąc ochotę tam jechać. Woda kranówka. Aklimatyzacja ryb u mnie przebiegła prawidłowo (100% przy bardzo dużej ilości ryb). Ryby jak do tej pory zdrowe, ładnie rosną. No i dość duży wybór gatunków. Ryby to mocny atut tego sklepu.

Jeżeli chodzi o ślimaki to wybór jest dostatecznie duży i można sobie w sumie na jednej wizycie skompletować wielogatunkową obsadę. Warto podkreślić, że ślimaki z tego sklepu (obojętnie jaki gatunek) startowały w moim akwarium od razu po umieszczeniu.

W krewetkach nie gustuję ale też dało się zauważyć, że jest tego dużo.

Sklep Akwarystyczny Tapajos – nieciekawe rośliny

Co do roślin. Jak już napisałem wstępnie wyglądają ok ale nie ma szans wydłubać tej włókniny. Więc albo niszczymy korzenie i roślina marnieje albo zasadzamy z włókniną i znów roślina marniej. W przypadku moich roślin, które kupiłem w tym sklepie to jest po prostu tragedia. Nastąpiła bardzo silna redukcja po której nastąpił okres stagnacji (zwracam uwagę na wymagania a patrząc na rośliny zakupione w innych sklepach, które nie miały tej cholernej włókniny to mam przyrosty ogromne co spowodowało iż prawie przykleiłem do akwarium nożyczki).

Z przykrością muszę to napisać (biorąc pod uwagę wspaniały inwentarz ryb, mięczaków i skorupiaków), że to nie jest sklep gdzie można kupić i cieszyć się rośliną. Dla mnie roślina z tego sklepu to problem, z którym muszę walczyć a nie dodatkowa pomoc w prowadzonych, moich zbiornikach. No i związku z tym poniosłem straty finansowe. Niemałe.

Zbiorczo napiszę o cenach zwierząt: są bardzo przystępne. Rośliny – ceny średnie.

Jeżeli chodzi o pozostały asortyment to jest go mało.

Sklep Akwarystyczny Tapajos – ocena

Uprzedzam, że oceniam tylko stacjonarną wersję sklepu. Sklep prężnie sprzedaje na Allegro i ma swoją stronę internetową (ale strona wygląda na niedokończoną i działa tak sobie).

Biorąc pod uwagę wady i zalety to ocenię ten sklep na 7/10.

Sklep Akwarystyczny Tapajos – zmiana oceny

Uzupełnienie po jakimś czasie: padły mi wszystkie Gupiki zakupione w tym sklepie a także duża ilość Skalarów i co najważniejsze (już tłumaczę) wszystkie ślimaki Clithon Corona.

Najważniejsze dlatego, że to bezsporna informacja świadcząca o słabym asortymencie jeżeli chodzi o sprzedawane ryby i inne stworzenia akwariowe w tym sklepie. Człowiek uczy się po czasie a wiedze zdobywa chociażby zwiedzając przeróżne sklepy akwarystyczne.

Wyjaśniając już napiszę po prostu, że sprzedawane ślimaki w sklepie Tapajos są marnej jakości. Wszystkie są szare, skorupa bez barwy, jakby obłożona kamieniem z czajnika. Po jakimś czasie w moim akwarium na skorupie zacząłem widzieć powracające ubarwienie z jakiego są znane ślimaki ale się nie doczekałem. Ślimaki padły.

Za to ślimaki tego gatunku a także innych gatunków (mam wiele gatunków ślimaków i w dużych ilościach) przeżyły. Ślimaki które przeżyły już na etapie zakupu były w o wiele lepszej wizualnej kondycji.

Co do Gupików – wiem, że ciężko kupić dość zdrowe i stabilne pod względem genetycznym osobniki ale też już posiadłem wiedzę, że takich Gupików w sklepie akwarystycznym Tapajos nie znajdziesz. Tam sprzedawany jest podły sort tych ryb.

Co do Skalarów. Moje wstępne wrażenia opisywane w tym artykule pogłębiły się podczas opieki nad zakupionymi osobnikami już w moim akwarium. Obserwacja, analiza problemów i śmierci tych ryb utwierdziła mnie w tym, że w sklepie Tapajos sprzedawane są tanie skalaropodobe kolorowe rybki o słabej kondycji zdrowotnej i genetycznej.

Dodając już do tego informacje o roślinach akwariowych jakie zakupiłem w tym sklepie dochodzę do wniosku, że moja wstępna dość wysoka ocena wynikała z pierwszego zachwytu początkującego akwarysty. Sklep Tapajos to jeden z wielu sklepów akwarystycznych sprzedających na ilość nie na jakość. Po prostu.

Jedyną rzeczą jaką mogę z czystym sumieniem polecić do zakupu w tym sklepie to bardzo rzadkie odmiany danych gatunków ryb. One faktycznie i wyglądają i zachowują się i mają kondycję i wydają się być czyste genetycznie. Reszta popularnych kolorowych rybek to po prostu za duże ryzyko.

Zmieniam ocenę na 3/10

Lokalizacja sklepu Tapajos w Warszawie (Praga północ)

Powiązane artykuły

Komentarze

Sklep Akwarystyczny Tapajos. Warszawa Praga północ. Sklep akwarystyczny w starym stylu ale prowadzony w najlepszy możliwy sposób. Ciężko to mi moje wrażenia wytłumaczyć ale chodzi o to, że jesteśmy jak najdalej od czyściutkich, galeriowych sklepów akwarystycznych a jednak mamy potężny wybór ryb, dużo zbiorników,...Sklep Akwarystyczny Tapajos. Warszawa Praga północ.